Haber YUKARIÇOLAKLI MAHALLESİ’NİN İÇMESUYU ALTYAPISI TAMAMLANDI

YUKARIÇOLAKLI MAHALLESİ’NİN İÇMESUYU ALTYAPISI TAMAMLANDI

Tarih: 19.9.2017

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Yukarıçolaklı Mahallesi’nde 1. Etap yatırımlarından olan 3.000 metrelik içmesuyu altyapısı ve 20 adet abone bağlantısı çalışmalarını tamamladı.

“Yukarıçolaklı’ya 50 Yıllık Sağlam Altyapı”

            MASKİ Genel Müdürlüğü Malatya’nın her bölgesinde ihtiyaç doğrultusunda içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapı yatırımları yaparak şehrin gelecek 50 yılını inşa ediyor. Yukarıçolaklı Mahallesi’nde içmesuyu altyapı çalışmalarını tamamladıklarını ifade eden Genel Müdür Dr. Özgür Özdemir: “ Yukarıçolaklı Mahallemizde yaptığımız incelemeler neticesinde içmesuyu altyapısının güçlendirilmesi gerektiğini tespit ettik. Gerekli plan ve projeleri hazırlayarak yatırımlarını başlattık. Mahallemizde 160’lık polietilen borular kullanarak 3.000 metrelik içmesuyu hattı, 127 metre abone bağlantı hattı ve 20 adet abone bağlantısı çalışmalarının yatırımlarını tamamladık. Böylece Yukarıçolaklı Mahallesi’nin içmesuyu altyapısının 1. etabı tamamen yenilenmiş oldu. Dış müdahaleler olmadığı müddetçe mahallemizde içmesuyu ile ilgili sıkıntı yaşanmayacak. Malatya genelinde yatırımlarımız hız kesmeden devam ediyor. Malatya’mızın tamamının altyapısını güçlendirene kadar çalışmalarımız devam edecek. Özveriyle çalışan ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. “ dedi.

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ