Haber AKÇADAĞ ALTYAPISINA MASKİ GÜVENCESİ

AKÇADAĞ ALTYAPISINA MASKİ GÜVENCESİ

Tarih: 21.9.2017

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Akçadağ İlçesi merkezinde 97 kilometrelik içmesuyu ve kanalizasyon altyapı çalışmalarının 67 kilometrelik kısmı tamamlandı.

Genel Müdür Dr. Özgür Özdemir: “ Akçadağ’a 50 Yıllık Altyapı İnşa Ediyoruz”

Malatya’nın altyapısını güçlendirmek için her ilçede içmesuyu ve kanalizasyon altyapı yatırımları yapan MASKİ Genel Müdürlüğü Akçadağ İlçesinde yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Yapılan yatırımlarla ilgili bilgi veren Genel Müdür Dr. Özgür Özdemir: “Akçadağ ilçemizin merkezinde maliyeti 12,9 milyon TL olan 97 kilometrelik içmesuyu ve kanalizasyon altyapı yatırımlarımızda sona yaklaştık. Çalışmalarımız kapsamında İçmesuyu altyapısı için yapılacak 46 kilometrelik yatırımımızın 31,5 kilometresini tamamladık. Kanalizasyon altyapısı için yapacağımız 51 kilometrelik yatırımımızın 35,5 kilometrelik kısmını tamamladık. Akçadağ merkezde içmesuyu altyapı çalışmalarımız tamamlandıktan sonra dış müdahaleler olmadığı müddetçe sıkıntı yaşanmayacak. Kanalizasyon altyapı çalışmalarımız tamamlandığında ise ilçemizde daha temiz bir çevreye kavuşacak. Hedefimiz 3 yılda yaptığımız yatırımlara her gün yenilerini ekleyerek daha sağlam altyapılı bir Malatya inşa etmek. Akçadağ merkez ve Malatya’nın her bölgesinde çalışmalarımız devam ediyor. Emeği geçen çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ