Haber KONAK DMA’DA SON 12 KİLOMETRE

KONAK DMA’DA SON 12 KİLOMETRE

Tarih: 2.10.2017

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Konak Mahallesi’nde Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) kapsamında 4,6 milyon TL maliyetinde 23 km’lik İçmesuyu hat çalışmasının 11 kilometrelik kısmını tamamladı.

“Kayıp-Kaçak Su Kullanımı En Az Seviyeye Düşecek

Ölçemezsen yönetemezsin prensibiyle yola çıkan ve Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) çalışmalarıyla kayıp-kaçak su kullanımının önüne geçen MASKİ Genel Müdürlüğü Konak Mahallesi’nde çalışmalarına devam ediyor. 3 yılda kurumsallaşmasını tamamlamış bir kurum olarak çok büyük projelere imza attıklarını belirten Genel Müdür Dr. Özgür Özdemir: “ Malatya merkezde yaptığımız Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) çalışmalarıyla eski hat vanalarını tamamen iptal edip 100 yıl dayanıklı DUKTİL borularla içmesuyu altyapısını yeniden inşa ediyoruz. Kayıp- kaçak su kullanımını en aza düşürerek içmesuyunu kontrolümüz altına alıyoruz. Çalışmalarımız kapsamında Konak Mahallemizde yaptığımız 4,6 milyon TL değerindeki 23 kilometrelik içmesuyu altyapı çalışmalarımızın 11 kilometrelik kısmını tamamladık. Kalan 12 kilometrelik içmesuyu hattı, 1,300 adet abone bağlantısı ve 2 adet debimetre odası çalışmalarımız devam ediyor. Çalışmalarımız tamamlandığında Konak Mahallemizin içmesuyu altyapısı tamamen yenilenmiş ve kayıp- kaçak su kullanımı en aza inmiş olacak. Sağlam altyapı ile Malatya’mızın 50 yıllık geleceğini inşa ediyoruz. Konak Mahallemizde ve Malatya genelinde sorunsuz bir altyapı için çalışıyoruz.  Çalışmalarımız esnasında su kesintisi gibi teknik aksaklıklar olabiliyor. Bu hususta anlayış gösteren vatandaşlarımıza ve 7 gün 24 saat çalışan ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ