Haber 29 MAHALLEYE 68 MİLYONLUK DEV YATIRIM

29 MAHALLEYE 68 MİLYONLUK DEV YATIRIM

Tarih: 3.10.2017

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) kapsamında Malatya merkezde yatırımlar yapıyor. Bu kapsamda Malatya merkezde 12 DMA bölgesini kapsayan toplam 29 mahalleye 68 milyon TL maliyetinde 240 kilometrelik içmesuyu altyapısı yapılıyor.

“240 Kilometrelik İçmesuyu Altyapı Yatırımı Gerçekleşiyor”

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Genel Müdür Dr. Özgür Özdemir: “ 3 yıl önce Ölçemezsen Yönetemezsin prensibiyle çalışmalarımıza başladık. Bu süreçte dev projelere imza attık. Şehrimizin içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapısını sağlamlaştırıyoruz. Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) kapsamında 100 yıl dayanıklı DUKTİL borular kullanarak içmesuyu altyapısını güçlendiriyoruz. Çalışmalarımız kapsamında toplam maliyeti 68 milyon TL olan 240 kilometrelik içmesuyu altyapısı, 12,112 abone bağlantısı ve 30 adet debimetre vana odası çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Yaptığımız bu yatırımlarla 3 yılda 81 il içinde kayıp kaçak su kullanımını en hızlı azaltan şehir olduk. Şehrimize daha kaliteli hizmet vermek için 7 gün 24 saat çalışıyoruz.” dedi.

 

“14 Mahalle’de 86 Kilometrelik İçmesuyu Altyapı Yatırımı Tamamlandı”

            3 yıldır yoğun çalışmalar sarf ederek güçlü yatırımlar yaptıklarını belirten MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir: “Malatya merkezde yaptığımız Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) çalışmalarıyla; depoların su seviyelerini anlık ölçerek suyun kontrolünü sağlıyoruz. Şebekelerin bakım, onarım ve işletmesi kolaylaştırıyor, kayıp-kaçak su miktarı Avrupa standartlarında uygun olarak en düşük seviyeye indiriyoruz. Bu kapsamda yaptığımız yatırımlarla 14 mahallede maliyeti 21,6 milyon TL olan 86 kilometrelik içmesuyu hat çalışmasını tamamladık.” dedi.

 

“15 Mahallede 154 Kilometrelik Yatırım Devam Ediyor”

Malatya merkezi 83 alt bölgeye ayırdıklarını ifade eden MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir:” Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) çalışmalarıyla Malatya merkezin içmesuyunu kontrol altına alıyoruz. 15 mahalleyi kapsayan 6 DMA bölgesinde maliyeti 46,4 milyon TL olan 154 kilometrelik içmesuyu altyapı çalışmalarımız devam ediyor. Malatya genelinde çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyoruz. Emeği geçen çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. “ dedi. 

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ