Haber ARAPGİR ÇİĞNİR’İN İÇMESUYU ALTYAPISI YENİLENİYOR

ARAPGİR ÇİĞNİR’İN İÇMESUYU ALTYAPISI YENİLENİYOR

Tarih: 4.9.2018

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Arapgir ilçesine bağlı Çiğnir Mahallesi Harbuzik mezrasının içmesuyu alt yapısını yeniliyor. Mahalleye 8 bin 300 metrelik içmesuyu hattı inşa edilecek.

“Çalışmalarda Önemli Mesafe Kat Ettik”

 Çalışmalarla ilgili kısa bir açıklama yapan Genel Müdürümüz Ertan Mumcu, "MASKİ olarak dünya standartlarında, kaliteli, sürdürülebilir ve sorunsuz bir altyapı hedefimiz var. Özellikle yaptığımız çalışmalar dahilinde içmesuyuna büyük önem veriyoruz. Çünkü içmesuyu konusu doğrudan hayati bir konu ve hizmet kesinlikle kesintisiz olmak zorunda. Bu çerçevede MASKİ Genel Müdürlüğü olarak 2014 yılından bu yana hızlı bir şekilde Malatya’nın genelinde çalışmalarımız devam ediyor. Arapgir ilçesine bağlı Çiğnir Mahallesi Harbuzik mezrasının içmesuyu sıkıntısını giderme noktasında yürüttüğümüz çalışmalarda önemli mesafe kat ettik. Buraya 8 bin 300 metrelik içmesuyu altyapısı inşa ediyoruz. Şuana kadar bu metrajın 5 bin metresine yakınını tamamladık. Çalışmalar tamamlandığında söz konusu mahallemiz sağlıklı ve modern bir içmesuyu altyapısına kavuşacak” diye konuştu.

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ