Haber HASIRCILAR MAHALLESİ’NE 8 BİN 625 METRELİK KANALİZASYON ALTYAPISI

HASIRCILAR MAHALLESİ’NE 8 BİN 625 METRELİK KANALİZASYON ALTYAPISI

Tarih: 5.9.2018

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Karakaya Baraj Gölü Kültür ve Turizm Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği (KAYHİB) kapsamında, Karakaya Baraj Gölü’ne sınırı olan ilçelerdeki bazı mahallelerde kanalizasyon hattı yapımı çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamında Battalgazi ilçesine bağlı Hasırcılar Mahallesi’nde 8 bin 625 metrelik kanalizasyon hattı inşa edilecek.

Hasırcılar Mahallesi Muhtarı Mustafa Güllü: “Bu Büyük Bir Proje

   Hasırcılar Mahallesi Muhtarı Mustafa Güllü ise çalışmalarından dolayı MASKİ’ye teşekkür ederek, “Bu büyük bir proje. Genel müdürüme, ekibine ve MASKİ çalışanlarına böyle bir hizmeti sundukları için teşekkür ediyorum. Daha önceden burada koku oluyordu, böylelikle bu durum da ortadan kalkmış oldu” dedi. 

Genel Müdürümüz Ertan Mumcu: “Mahalle Halkının Daha Temiz ve Sağlıklı Bir Çevrede Yaşamalarını Hedefliyoruz

   Çalışmalarla ilgili bilgi veren Genel Müdürümüz Ertan Mumcu ise, “Karakaya Baraj Gölü’ne sınırı bulunan Battalgazi ilçesi Hasırcılar Mahallesi’nde 8 bin 625 metrelik kanalizasyon hattı inşa çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çalışmalarımız kapsamında 300’den fazla da parsel bacamız olacak. Mahallede gerçekleştirdiğimiz kanalizasyon hattı çalışmalarımızla mahalle halkının daha temiz ve sağlıklı bir çevrede yaşamalarını hedefliyoruz. Karakaya Barajı’nın korunması ve geliştirilmesine katkı sağlamak için çalışmalarımız devam ediyor. Hasırcılar Mahallemizin evsel atık sularını ana kolektörümüze terfi ettirip, arıtma üzerinden Karakaya’ya deşarjıyla bertaraf edeceğiz. Böylelikle Karakaya Baraj Havzasını Hasırcılar Mahallemizde de kormuş olacağız. Daha önce Yazıhan ve Arguvan ilçe sınırlarımızdaki Gümüşlü, Dedekargın ve Ambarcık mahallelerimizde de yine KAYHİP kapsamında yürüttüğümüz kanalizasyon şebekelerimizin imalatı noktasındaki çalışmalarda sonlara yaklaşıldı. Burayla birlikte eşzamanlı olarak Darende Irmaklı’yı da ihale etmiştik. Bu çalışmamız Karakaya Baraj Havzasını atık sulardan koruyup, daha temiz suyla buluşmasını sağlamaya yönelik bir çalışma. Emeği geçen ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.             

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ