Haber 8 MAHALLEYE 8 BİN 800 METRELİK İÇMESUYU HATTI

8 MAHALLEYE 8 BİN 800 METRELİK İÇMESUYU HATTI

Tarih: 12.9.2018

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü’nün daha yaşanılabilir bir kent vizyonuyla Malatya merkez ve ilçelerindeki altyapı çalışmaları aralıksız bir şekilde sürüyor.

MASKİ, içmesuyu altyapı çalışmaları kapsamında Çolakoğlu, Göller, Hasırcılar, Hatunsuyu, Kuşdoğan, Kuyulu, Karatepe ve Gündüzbey mahallelerinde toplam 8 bin 800 metrelik içmesuyu hattı inşa etti.

 

8 mahallede içmesuyu inşa çalışmalarımızı tamamladık”

Daha sağlıklı, temiz ve uzun ömürlü bir altyapı için çalıştıklarını ifade eden Genel Müdürümüz Ertan Mumcu, “Altyapıya dair her sorunu çözüme kavuşturmak ve hemşerilerimizin refahını sağlamak için çalışmalar yapıyoruz. İhtiyaç olan mahallelere öncelik vererek şehrin tamamında çalışmalar yapmaya gayret gösteriyoruz. İçmesuyu altyapı çalışmaları kapsamında 8 mahallede toplam 8 bin 800 metrelik içmesuyu hattı inşa ettik.

Söz konusu mahalleler olan Çolakoğlu, Göller, Hasırcılar, Hatunsuyu, Kuşdoğan, Kuyulu, Karatepe ve Gündüzbey’de içmesuyu inşa çalışmalarımızı tamamladık. Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi olarak, daha yaşanılabilir bir kent vizyonuyla Malatya merkez ve ilçelerindeki altyapı çalışmalarımız aralıksız bir şekilde sürüyor.

Hedefimiz şehrin kanalizasyon ve içmesuyu şebekesini yenileyerek gelecek nesillerimizin daha temiz ve sağlıklı bir çevrede yaşamasını sağlamak” diye konuştu.

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ