Haber 44 AYDA 526 LİTRE SU SİSTEME KAZANDIRDIK

44 AYDA 526 LİTRE SU SİSTEME KAZANDIRDIK

Tarih: 28.9.2018

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğümüz yaptığı projeleri hayata geçirerek, Malatya’nın zengin su varlığını korumak için çıktığı yolda emin adımlarla ilerliyor. Bu doğrultuda; şebekeden kaynaklı kayıp-kaçak suların önüne geçmek için çalışmalarına devam ediyor.

“2.598 Sokakta 931.681 metrelik şebeke hattı tarandı”

           MASKİ Genel Müdürlüğümüz Malatya merkezde su tesisatı borularının zaman içinde yıpranması, bağlantı yerlerinin hasar görmesi, şebeke borularının kullanım ömrünü doldurması gibi nedenlerden kaynaklı fiziki su kayıp-kaçaklarını tespit etmeye devam ediyor.

 Çalışmalarla ilgili açıklamada bulunan MASKİ Genel Müdürümüz Ertan Mumcu, “Fiziki kayıp-kaçak suların önüne geçebilmek için kesintisiz çalışan ekip arkadaşlarımız 2015-2018 yılları arasında 2. 598 sokakta 931.681 metrelik şebeke hattını tarayarak fiziki kayıp kaçak arama çalışmaları yaptı. Çalışmalar sonucunda 1. 237 adet arıza tespit edildi. Arızalara müdahaleler sonucunda 526 lt/sn su sisteme kazandırıldı. Bu kazandırılan su 240 bin kişinin bir günlük ihtiyacına tekabül ediyor. Amacımız fiziki kayıp-kaçak sularımızı minimuma indirmek. Su israfının önüne geçerek Malatyalı hemşerilerimizin suyu daha uzun yıllar kullanılmasını sağlamak. Malatya genelinde şebekeden kaynaklı fiziki kayıp-kaçak su tespit çalışmalarımız devam edecek” dedi. 

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ