Haber GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZDEN DENEY YETKİ BELGESİ İÇİN AKREDİTASYON BAŞVURUSU

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZDEN DENEY YETKİ BELGESİ İÇİN AKREDİTASYON BAŞVURUSU

Tarih: 1.10.2018

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğümüz, kendi bünyesinde akredite deney hizmetleri vermek amacıyla Türkiye Akreditasyon Kurumu’na (TÜRKAK) yetki belgesi başvurusunda bulundu.

Verilecek rapor dünyanın her yerinde geçerli olacak

 Konu ile ilgili bilgiler veren Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürümüz Ertan Mumcu, “Akreditasyon Belgesi'nin en önemli özelliği yeni laboratuvarda yapılacak deney ve sonrası verilecek raporun dünyanın her yerinde geçerli olması. Öncelikle kendi ürünlerinin deneylerini TS EN ISO/IEC 17025 standardına uygunluğunu test etmek ve akreditasyon çalışmalarını yapmak üzere yola çıkan MASKİ, başta Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu olmak üzere tüm Türkiye'de bulunan, içmesuyu, sulama suyu, atıksu deneylerini yaparak, dünya standartlarına uygunluğunu belgeleyecek. Artık su kalite kontrolü bağımsız akredite laboratuvarımız tarafından yapılmış olacak" dedi.

“Toprak Fiziksel Analizi Laboratuvarımızın kurulumunu tamamlayıp yetki için Tarım Bakanlığına müracaatımızı yaptık”

Mumcu, MASKİ bünyesinde Toprak Fiziksel Analiz Laboratuvarının da kurulduğunu belirterek, “Ayrıca Toprak Fiziksel Analizi Laboratuvarımızın kurulumunu tamamlayıp yetki için Tarım Bakanlığına müracaatımızı yaptık. Bölgede ilk defa MASKİ’de hizmet vermeye başlayacak laboratuvarımızda tarla kapasitesi, solma noktası, yoğunluk nem tayini gibi pek çok analiz yapılarak, çiftçilerimize hizmet verilecektir ”diye konuştu. 

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ