Haber 4 MAHALLEYE İÇMESUYU DEPOSU İNŞAA ETTİK

4 MAHALLEYE İÇMESUYU DEPOSU İNŞAA ETTİK

Tarih: 26.10.2018

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Hekimhan Akpınar Mahallesi’ne 100 ton, Budaklı Bağyolu’na 200 ton, Kuluncak ilçesi Sultanlı’ya 200 ton, İsmetpaşa Mahallesi’ne ise 50 tonluk içmesuyu deposu yaptı.

                “Malatya genelinde çalışmalarımız devam ediyor”

 

            Büyükşehir süreciyle kurulan ve Malatya’nın tamamının altyapısından sorumlu olan MASKİ şehir genelinde çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Şehrin altyapısını yenilemek için çalışmalar yapan MASKİ Genel Müdürlüğü merkez ve ilçelerde çalışmalarına devam ediyor.  Hekimhan ve Kuluncak ilçelerine yapılan içmesuyu depolarıyla ilgili bilgiler veren MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu, “Malatya genelinde çalışmalarımız devam ediyor. Ekiplerimiz ihtiyaç olan bölgelere öncelik vererek çalışmalar yapıyor. İlçelerimizde özellikle yüksek yerleşim yerlerine suyun ulaştırılması noktasında içmesuyu depoları büyük önem taşıyor.  Bu kapsamda Hekimhan Akpınar Mahallene 100 ton, Budaklı Bağyolu’na 200 ton, Kuluncak ilçesi Sultanlı Mahallesi’ne 200 ton ve İsmetpaşa Mahallesi’ne ise 50 tonluk içmesuyu deposu yaptık.  Bu çalışmalarımızla söz konusu mahallelerin içmesuyu sıkıntısı yaşamalarının önüne geçerek, vatandaşlarımıza suyu daha güçlü bir altyapıyla ulaştırmayı hedefliyoruz. Çalışmaları yapan ekiplerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ