Haber MASKİ ALO 185 İLE HIZLI ÇÖZÜM

MASKİ ALO 185 İLE HIZLI ÇÖZÜM

Tarih: 30.10.2018

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğümüz, ALO 185 Çağrı Merkezi’nde hızlı ve sorunu tespite yönelik çalışması sayesinde arızaya müdahale sürelerini azalttı.

“Günün Her Anında Kesintisiz Hizmet”

Yaptığı altyapı yatırımları ve suyun hayatımızdaki yeri nedeniyle Malatya’nın en önemli kurumlarından biri olan MASKİ Genel Müdürlüğümüz çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Altyapı çalışmaları yaparken vatandaşların sorunlarına da hızlı çözüm bulmak için çalışan MASKİ, bu kapsamda vatandaşların görüş ve önerilerini günün her saatinde ulaştırabilecekleri ALO 185 Çağrı Merkezi ile 7 gün 24 saat hizmet veriyor. ALO 185’ e gelen çağrılar kayıt altına alınarak, kayıt işleminin ardından kullanıcıya bilgilerinin kayıt altına alındığıyla ile ilgili bilgilendirme mesajı iletiliyor. Kaydı oluşturulan arıza bilgisi arızanın türüne göre sahada bulunan ilgili ekiplere akıllı tabletler sayesinde anında iletiliyor. Sahada gerçekleştirilen işin çözüm aşamaları ve detayları online olarak kaydedip çalışmalar sonuçlandırılıyor. Çalışma tamamlanınca vatandaşa ikinci bir bilgilendirme mesajı atılarak gerekli bilgiler veriliyor. Uygulanan bu sistemle oluşan arızalara anında müdahale edilerek istek ve talepler daha hızlı ve verimli bir şekilde çözüme kavuşturuluyor. Yapılan bu çalışmalar sonucunda MASKİ Genel Müdürlüğü’nün ALO 185 Çağrı Merkezi ile arızalara müdahale etme süreleri azaldı.  Malatya’nın merkez ve ilçelerinden ALO 185 Çağrı Merkezi’ni arayan vatandaşlar su kesintileri, kaçak ihbarı, abone işleri, açma kapama işlemi ve endeks oluşturma gibi istek ve taleplerini iletebiliyorlar.

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ