Haber HEKİMHAN VE KULUNCAK’A BAĞLI 4 MAHALLEDE FOSEPTİK ÇALIŞMALARIMIZI TAMAMLANDIK

HEKİMHAN VE KULUNCAK’A BAĞLI 4 MAHALLEDE FOSEPTİK ÇALIŞMALARIMIZI TAMAMLANDIK

Tarih: 1.11.2018

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğümüz, Kuzey İlçeler kanalizasyon hattı çalışmaları kapsamında Hekimhan İlçesi Girmana Karayokuş, Işıklı, Kocaözü ve Kuluncak İlçesi’ne bağlı Kızılmağara Çörtenler ’de fosseptik inşa çalışmalarını tamamladı.

“Çevre ve İnsan Sağlığı İçin Çalışmalarımız Sürecek”

Büyükşehir süreciyle kurulan ve Malatya’nın tamamının altyapısından sorumlu olan MASKİ Genel Müdürlüğümüz şehir genelinde çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Merkez ve ilçelerde kanalizasyon altyapısını yenilemek için çalışmalar yapıyor. Gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili bilgi veren MASKİ Genel Müdürümüz Ertan Mumcu: “Malatya genelinde çalışmalarımız devam ediyor. Kuzey İlçeler kapsamında Hekimhan ve Kuluncak ilçelerimizde kanalizasyon altyapısı çalışmaları yapıyoruz.  Bu kapsamda; Hekimhan ilçesi Girmana Karayokuş, Işıklı, Mahallelerinde 250, Kocaözü’nde 1500, Kuluncak İlçesi Kızılmağara Çörtenler ‘de ise 250 kişiye hizmet verecek fosseptik çalışmalarımızı tamamladık. Bu çalışmalarımızın toplam maliyeti 590 bin TL’dir.  Çalışmalarımızla söz konusu mahallelerin kanalizasyon altyapısını güçlendirerek vatandaşlarımızın daha temiz bir çevrede yaşamalarını sağlamaya çalışıyoruz. Hedefimiz Malatya’nın tamamının kanalizasyon altyapısını yenileyerek çevre ve insan sağlığını korumak. Malatya genelinde çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ