Haber ARAPGİR YAZILI’DAKİ İÇMESUYU ALTYAPISI ÇALIŞMALARIMIZDA SONA GELDİK

ARAPGİR YAZILI’DAKİ İÇMESUYU ALTYAPISI ÇALIŞMALARIMIZDA SONA GELDİK

Tarih: 8.11.2018

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğümüz Arapgir İlçesi Yazılı Mahallesi’nde devam eden bin metrelik çelik içmesuyu terfi hattının 700 metresini tamamladı.

Yazılı Mahallesi Muhtarı Yalçın Doluyurt: “Bu su köyümüzün kurtuluşu

Malatya’nın altyapısını güçlendirerek vatandaşa kaliteli hizmet sunan MASKİ Genel Müdürlüğümüz altyapı yenileme çalışmalarına devam ediyor. Malatya merkez ve ilçelerde özverili çalışmalar sergileyerek şehrin altyapısını yenilemeyi hedefleyen MASKİ, Arapgir Yazılı’da arazinin zor şartlarına rağmen içmesuyu altyapı çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalarla ilgili açıklamada bulunan Yazılı Mahallesi Muhtarı Yalçın Doluyurt, “MASKİ, Arapgir Yazılı Mahallemize içmesuyu kazandırmak için arazinin zor şartlarına rağmen çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışmanın toplam metrajı bin metre ve bin metrenin 700 metrelik bölümü tamamlandı. Kalan bölümün de en kısa sürede tamamlanıp, altyapımızın mahallemizin hizmetine sunulmasını bekliyoruz inşallah. Bu su köyümüzün kurtuluşu. Yıllardan beri Arapderesi olarak geçen bu mevkide su buradan akıyordu, bizde bakıyorduk. Sağolsun Büyükşehir Belediyemiz ve MASKİ’miz ilgilendi ve çalışmalar başlatıldı. Buraya çalışma kapsamında 1 adet terfi merkezi ve 1 adet de keson kuyu yapıldı.  Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hacı Uğur Polat’a ve MASKİ Genel Müdürümüz Sayın Ertan Mumcu’ya teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ