Haber AKÇADAĞ GENELİNDE 35.3 MİLYON TL’LİK YATIRIM

AKÇADAĞ GENELİNDE 35.3 MİLYON TL’LİK YATIRIM

Tarih: 16.11.2018

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğümüz Akçadağ İlçesinde sağlam bir altyapıyla sağlam gelecek inşa ediyor. Bu kapsamda toplam maliyeti 35.3 milyon TL olan, 343 kilometrelik içmesuyu ve kanalizasyon altyapı çalışması gerçekleştiriyor.

“314 kilometrelik altyapı çalışması tamamlandı”

 Malatya’nın merkez ve ilçelerinde altyapı güçlendirme çalışmaları yapan MASKİ Genel Müdürlüğümüz çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Akçadağ İlçesi genelinde yatırımlar yaptıklarını belirten Genel Müdürümüz Ertan Mumcu, “ Malatya’nın tamamında altyapı çalışmaları yapıyoruz. Akçadağ İlçesi genelinde maliyeti 30,9 TL olan 314 kilometrelik içmesuyu ve kanalizasyon çalışmasını tamamladık. Yine burada DAP kapsamında 2 milyon TL maliyetli 9.270 metrelik sulama kanalı yatırımımız da tamamlanmış bulunmakta. 2.4 milyon TL maliyetinde 19.7 kilometrelik içmesuyu ve kanalizasyon çalışması ise devam ediyor. Hedefimiz Malatya’nın genelini sağlam ve modern altyapıya kavuşturmak. İçmesuyu ve kanalizasyon altyapı sıkıntılarını en aza indirmek. Emeği geçen ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi. 

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ