Haber KULUNCAK KIZILHİSAR’A 4 KM’LİK SULAMA KANALI

KULUNCAK KIZILHİSAR’A 4 KM’LİK SULAMA KANALI

Tarih: 25.12.2018

Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ), Doğu Anadolu Projesi (DAP) kapsamında Kuluncak ilçesi Kızılhisar Mahallesi’nde gerçekleştirdiği 4 kilometre uzunluğundaki açık kanal sulama sistemi yapım çalışmalarını sürdürüyor. 1800 metrelik bölümün tamamlandığı, 350 bin TL maliyetli söz konusu çalışmayla 1100 dekarlık alanın sulanması planlanıyor.

Kızılhisar Mahallesi Muhtarı Mehmet İnci “Arazilerimiz suya kavuşacak”

Yapılan çalışmalarla ilgili açıklamada bulunan Kızılhisar Mahallesi Muhtarı Mehmet İnci, “Kanalımızın eski olmasından dolayı daha önce Kızılhisar’a yeterli su alamıyorduk. DAP kapsamında mahallemize 4 kilometre uzunluğunda yeni bir kanal yapılıyor. Tabi bu çalışma arazimizi suya kavuşturacak, bizi rahatlatacak bir çalışma. Böyle güzel yatırımların mahallemiz için devamını dilerim. Bu çalışmalarda dolayı Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Hacı Uğur Polat’a, MASKİ Genel Müdürü Sayın Ertan Mumcu’ya ve kurum çalışanlarına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ