Haber 64 KİLOMETRELİK ENERJİ NAKİL HATTI YAPTIK

64 KİLOMETRELİK ENERJİ NAKİL HATTI YAPTIK

Tarih: 26.12.2018

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) kuyu ve tesislere enerji ulaştırmak için 3 yılda 64 kilometrelik Enerji Nakil Hattı yaptı. MASKİ yapılan bazı sondaj ve tesislerin coğrafi ve jeolojik sebeplerle enerji nakil hatlarına uzak olması sorununu, yaptığı 64 kilometrelik Enerji Nakil Hattı yatırımıyla ortadan kaldırdı.

      “Hizmet Kesinlikle Kesintisiz Olmak Zorunda”

 

Çalışmalarla ilgili kısa bir açıklama yapan MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu, "MASKİ olarak dünya standartlarında, kaliteli, sürdürülebilir ve sorunsuz bir altyapı hedefimiz var. Bu doğrultuda yüksek ehemmiyetle yaptığımız çalışmalarımız dahilinde önemli neticeler alıyoruz. Bu çerçevede enerji nakil hattı yapımlarını gerçekleştiriyor, elektrik olmayan kuyu ve tesislerimize elektrik ulaştırarak içmesuyu hizmetini hızlı ve kesintisiz bir şekilde veriyoruz. Ekiplerimiz zorlu şartlarda, yaz-kış demeden özverili bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Bu doğrultuda 2016 yılında 25 kilometre, 2017’de 17 kilometre, 2018 yılında ise 22 kilometre olmak üzere toplamda 64 kilometrelik Enerji Nakil Hattı çalışması gerçekleştirdik. Emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ