Haber DARENDE’NİN 3 MAHALLESİNDE FOSEPTİK ÇALIŞMALARIMIZ TAMAMLANDI

DARENDE’NİN 3 MAHALLESİNDE FOSEPTİK ÇALIŞMALARIMIZ TAMAMLANDI

Tarih: 27.12.2018

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğümüz, Güney İlçeler İçmesuyu Deposu, Terfi Binası ve Fosseptik Yapım İşi kapsamında Darende İlçesi Başdirek, Karaoğuz ve Ilıca ’da fosseptik inşa çalışmalarını tamamladı.

“Doğa ve İnsan Sağlığını Korumak İçin Çalışmalarımız Sürecek”

Büyükşehir süreciyle kurulan ve Malatya’nın tamamının altyapısından sorumlu olan MASKİ Genel Müdürlüğümüz şehir genelinde çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Merkez ve ilçelerde kanalizasyon altyapısını yenilemek için çalışmalar yapıyor. Gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili bilgi veren MASKİ Genel Müdürümüz Ertan Mumcu: “Güney İlçeler İçmesuyu Deposu, Terfi Binası ve Fosseptik Yapım İşi çalışmaları kapsamında Darende ilçesi Başdirek, Karaoğuz Mahallelerinde 250, Ilıca Mahallesinde 1000 kişiye hizmet verecek fosseptik çalışmalarımızı tamamladık. Çalışmalarımızla söz konusu mahallelerin kanalizasyon altyapısını güçlendirerek vatandaşlarımızın daha temiz bir çevrede yaşamalarına olanak sağladık. Hedefimiz Malatya’nın tamamının kanalizasyon altyapısını yenileyerek çevre ve insan sağlığını korumak. Çalışmalarda emeği geçen personellerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Karaoğuz Mahallesi Muhtarı Ömer Sağlam: “Kanalizasyon Altyapımız Güçlendi

Karaoğuz Mahallesi Muhtarı Ömer Sağlam çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Karaoğuz mahallesinde kanalizasyon vardı fakat 2 mahallemizde yoktu. Geçen sene bu mahallelerimizde eksik olan kanalizasyon altyapısı tamamlandı. Şuan da ise fosseptik çalışması gerçekleştirildi. Ben emeği geçen Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hacı Uğur Polat’a, MASKİ Genel Müdürümüz Ertan Mumcu’ya ve çalışanlara mahalle halkım adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ