Haber YAZIHAN KÖMÜŞHAN’DA 2. ETAP İÇMESUYU HATTI ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

YAZIHAN KÖMÜŞHAN’DA 2. ETAP İÇMESUYU HATTI ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

Tarih: 28.12.2018

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğümüz daha yaşanılabilir bir kent vizyonuyla Malatya merkez ve ilçelerindeki altyapı çalışmalarını sürdürüyor.

Bu doğrultuda Yazıhan ilçesinin Kömüşhan Mahallesi’nde daha önce 1. etap içmesuyu altyapısı çalışmaları kapsamında 3 bin 500 metrelik isale hattını tamamlayan MASKİ Genel Müdürlüğümüz, 2. etap çalışmalarında ise toplam 5 bin 500 metrelik içmesuyu çalışmasının 3 bin metrelik bölümünü tamamladı.

Mumcu: “2. etap çalışmalarımızda 3 bin metrelik isale hattı çalışmalarını tamamladık

 Kömüşhan Mahallesi’nin içmesuyu altyapısını yenilediklerini belirten MASKİ Genel Müdürümüz Ertan Mumcu, “İçmesuyu sıkıntısı yaşayan mahallelerimizde çalışmalar yapıyoruz. Yazıhan Kömüşhan Mahallemizde Karasu’dan gelen su hattımızla ilgili problemi çözmek bir çalışma başlatmıştık. Mahallemizin şebeke hat uzunluğuyla birlikte, depodan terfi hattımızın toplam uzunluğu 5 bin metre. İçmesuyu çalışmalarımızın 3 bin metrelik kısmını daha önce 1. etap çalışmalarımız kapsamında tamamlamıştık. 2. Etap içmesuyu çalışmalarımız kapsamında ise 3 bin metrelik kısmı tamamladık. Yatırımımızın maliyeti 450 bin TL. Daha önceki şebeke ömrünü doldurduğu için sık sık arızalar veriyordu. Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü olarak daha yaşanılabilir bir kent vizyonuyla Malatya merkez ve ilçelerindeki altyapı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Emeklerinden dolayı ekiplerimize teşekkür ediyorum” dedi.

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ