Haber GÜNEY İLÇELERDE 1.9 MİLYON TL’LİK YATIRIMI TAMAMLADIK

GÜNEY İLÇELERDE 1.9 MİLYON TL’LİK YATIRIMI TAMAMLADIK

Tarih: 2.1.2019

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğümüz, Güney İlçeler İçmesuyu Deposu, Terfi Binası ve Fosseptik Yapım İşi kapsamında 1.9 milyon TL maliyetle 5 adet içmesuyu deposu, 11 adet terfi merkezi ve 9 adet fosseptik yaptı.

Genel Müdürümüz Mumcu: “5 adet içmesuyu deposu, 11 adet terfi merkezi, 9 adet fosseptik yaptık”

2018 yılında Malatya genelinde altyapıya önemli yatırımlar yapan MASKİ Genel Müdürlüğümüz, Malatya merkez ilçelerle birlikte 11 ilçede önemli yatırımlar gerçekleştiriyor. Sağlam ve sağlıklı altyapı hedefiyle çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam ediyor.  

Güney İlçeler İçmesuyu Deposu, Terfi Binası ve Fosseptik Yapım İşi ile ilgili açıklamada bulunan MASKİ Genel Müdürümüz Ertan Mumcu, “Malatya genelinde çalışmalarımız devam ediyor. Güney İlçeler İçmesuyu Deposu, Terfi Binası ve Fosseptik Yapım İşi kapsamında 1.9 milyon TL maliyetle 5 adet içmesuyu deposu, 11 adet terfi merkezi ve 9 adet fosseptik yaptık. İçmesuyu depolarımızdan 2 adet 50 tonluk Darende Yavuzlar ve Pütürge Tepehan’a, 2 adet 100 tonluk Battalgazi Erenli ve Darende Ilıca’ya, 1 adet 200 tonluk ise Doğanşehir Söğüt’e inşa ettik. 11 adet terfi merkezimizi ise Pütürge, Kale, Doğanşehir, Akçadağ ve Darende’ye yaptık. Yine bu iş kapsamında Akçadağ Aksaray, Pütürge Sahilköy, Darende Başdirek ve Darende Karaoğuz’da 250 kişiye, Akçadağ Aksaray ve Akçadağ Aydınlar’da 500 kişiye, Akçadağ Şıhlar, Darende Ilıca ve Darende Yavuzlar’da ise 1000 kişiye hizmet verecek fosseptik inşa ettik. 2018 yılında olduğu gibi 2019 yılında da MASKİ Malatya genelinde altyapı çalışmalarına devam edecek. Emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi. 

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ