Haber 650 DEKARLIK ALAN SUYA KAVUŞTU

650 DEKARLIK ALAN SUYA KAVUŞTU

Tarih: 3.1.2019

Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğümüz (MASKİ), Doğu Anadolu Projesi (DAP) kapsamında Doğanşehir ilçesine bağlı Küçüklü ve Gövdeli mahallelerine 4 bin 400 metre uzunluğunda açık sulama kanalı yaptı.

Bu Çalışmayla 650 Dekarlık Alan Suya Kavuştu

           Yapılan çalışmayla ilgili açıklamada bulunan MASKİ Genel Müdürümüz Ertan Mumcu, “Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü olarak Malatya genelinde alt yapı yatırımlarına ara vermeden devam ediyoruz. Doğu Anadolu Projesi kapsamında önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda Doğanşehir ilçesine bağlı Küçüklü ve Gövdeli mahallelerine 4 bin 400 metre uzunluğunda, 530 bin TL maliyetinde açık sulama kanalı yaptık. Yine bu mahallelerimize 2 adet de sulama bendi inşa ettik. Bu çalışmayla 650 dekarlık alan suya kavuştu. 2018 yılında hayata geçirdiğimiz 20 DAP projemizden birisi de buydu. Açık sulama kanalıyla tarımsal sulamada önemli ölçüde rahatlama söz konusu olacaktır. Emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ