Haber KUZEY İLÇELERDE 2.5 MİLYON TL’LİK YATIRIMI TAMAMLADIK

KUZEY İLÇELERDE 2.5 MİLYON TL’LİK YATIRIMI TAMAMLADIK

Tarih: 10.1.2019

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğümüz, Kuzey İlçeler İçmesuyu Deposu, Terfi Binası ve Fosseptik Yapım İşi kapsamında 2.5 milyon TL maliyetle 9 adet içmesuyu deposu, 10 adet terfi merkezi ve 9 adet fosseptik yaptı.

Genel Müdürümüz Mumcu: “Güçlü bir altyapı için çalışmalarımız sürüyor ”

 Malatya’nın altyapı ağını, gelecek yıllara daha güçlü bir şekilde taşımayı hedefleyen MASKİ Genel Müdürlüğümüz, modern ve sağlam altyapı çalışmalarına devam ediyor.   

 Kuzey İlçeler İçmesuyu Deposu, Terfi Binası ve Fosseptik Yapım İşi ile ilgili açıklamada bulunan MASKİ Genel Müdürümüz Ertan Mumcu, “Malatya genelinde çalışmalarımız devam ediyor. Kuzey İlçeler İçmesuyu Deposu, Terfi Binası ve Fosseptik Yapım İşi kapsamında 2.5 milyon TL maliyetle 9 adet içmesuyu deposu, 10 adet terfi merkezi ve 9 adet fosseptik yaptık. İçmesuyu depolarımızdan 2 adet 200 tonluk Hekimhan Budaklı Bağyolu ve Kuluncak Sultanlı’ya, Hekimhan Girmana Akpınar, Sulak, Ortadam, Kurşunlu Akpınar ve Höyücek’e 5 adet 100 tonluk, Kuluncak İsmetpaşa ve Yeşilyurt Çayırköy’e ise 2 adet 50 tonluk yaptık.  10 adet terfi merkezimizi ise Hekimhan, Yazıhan, Arapgir ve Arguvan’a yaptık. Yine bu iş kapsamında Hekimhan Girmana Karayokuş, Hekimhan Işıklı, Hekimhan Kızılmağara Çökertenler, Yazıhan Yukarıboyaca, Pütürge Solhan, Arguvan Göçeruşağı ve Akçadağ Fatih’e  250 kişiye, Hekimhan Kocaözü’ne 1500, Kuluncak Kızılhisar’a 1000 kişiye hizmet verecek fosseptik inşa ettik. İl sınırlarımız içinde bulunan tüm bölgelerimizin sağlam bir alt yapıya kavuşması için çalışmalarımız devam ediyor. Çalışmalarda emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.   

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLER







Copyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ