Haber KULUNCAK’A 55 AYDA 9 MİLYON TL’LİK ALTYAPI YATIRIMI

KULUNCAK’A 55 AYDA 9 MİLYON TL’LİK ALTYAPI YATIRIMI

Tarih: 11.1.2019

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğümüz, Kuluncak ilçesine 55 ayda 9 milyon TL değerinde, 109.6 kilometre uzunluğunda yatırım gerçekleştirdi.

77.4 Kilometre İçmesuyu, 24.5 Kilometre Kanalizasyon Altyapısı Tamamladık

MASKİ Genel Müdürlüğümüz, şehrin tamamını sağlam ve sağlıklı altyapıya kavuşturmak için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.       

Kuluncak İlçesinde gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili açıklamada bulunan MASKİ Genel Müdürümüz Ertan Mumcu, “Malatya’nın altyapısını güçlendirerek vatandaşa kaliteli hizmet sunmayı amaçlayan MASKİ, şehrin farklı noktalarında çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalarımız kapsamında Kuluncak genelinde 55 ayda 9 milyon TL değerinde, 109.6 kilometre uzunluğunda yatırım gerçekleştirdik. Şuana kadar ilçe genelinde 77.4 kilometre uzunluğunda, 4 milyon değerinde içmesuyu, 24.5 kilometre uzunluğunda, 3.9 milyon TL değerinde ise kanalizasyon altyapısı çalışmamızı tamamladık. İçmesuyu ve Kanalizasyonda 7.9 milyon TL değerinde, toplam 101.9 kilometrelik yatırım gerçekleştirdik. Kuluncak ilçemizde Doğu Anadolu Projesi kapsamında ise 1.1 milyon TL maliyetinde, 7.7 kilometre uzunluğunda sulama hattı yapıldı. İlçemiz bu yatırımlarla birlikte sağlam ve de modern bir altyapıya kavuşmuş oldu” dedi.

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ