Haber 2018 YILINDA TARIMSAL SULAMAYA 15,4 MİLYON TL YATIRIM

2018 YILINDA TARIMSAL SULAMAYA 15,4 MİLYON TL YATIRIM

Tarih: 23.1.2019

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğümüz, DAP Bölge Kalkınma İdaresi’nin desteğiyle 2018 yılında şehrin genelinde 15,4 Milyon TL maliyetinde 20 DAP projesini hayata geçirdi.

“2018 Yılında 108,9 Kilometrelik Yeni Tarımsal Sulama Hattı Tamamlandı ”

  MASKİ Genel Müdürlüğümüz kurulduğu günden beri Malatya’nın içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapısını güçlendirme çalışmaları yapıyor. Bunun yanı sıra tarımsal sulama için Doğu Anadolu Projesi (DAP) Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenen sulama projelerini hayata geçiriyor. Yapılan çalışmalarla ilgili bilgilendirme yapan MASKİ Genel Müdürümüz Ertan Mumcu: “2018 yılında şehrimizin belirli bölgelerine Tarımsal ve Hayvansal Sulama yapımı için projelerimizi hazırlayarak, DAP Bölge Kalkınma İdaresi’ne sunduk. Projemizi kabul eden Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi’nin desteğiyle 16 tarımsal sulama ve 4 hayvan içmesuyu Gölet’i projesini hayata geçirdik. Çalışmalarımız kapsamında 2018 yılında 15,4 Milyon TL değerinde 33,9 kilometrelik açık sulama kanalı ile birlikte 75 kilometrelik kapalı sistem sulama hattı ve 4 adet hayvansal sulama Gölet’i inşa ederek tarımsal sulamaya ve hayvan içmesuyuna önemli ölçüde katkı sağlamış olduk. DAP Bölge Kalkınma İdaresine ve emeği geçen tüm personelimize teşekkür ederim. Tüm çabamız Malatya’ya hizmet etmek.” dedi.

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ