Haber AK PARTİ MALATYA MİLLETVEKİLİ HAKAN KAHTALI’DAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZE ZİYARET

AK PARTİ MALATYA MİLLETVEKİLİ HAKAN KAHTALI’DAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZE ZİYARET

Tarih: 24.1.2019

AK Parti Malatya Milletvekili Sayın Hakan KAHTALI, Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğümüzü ziyaret ederek Genel Müdürümüz Sayın Ertan Mumcu’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

MASKİ Genel Müdürümüz Ertan Mumcu: “Son 28 Yılın Rekor Yağışını Aldık”

 AK Parti Malatya Milletvekili Sayın Hakan KAHTALI’nın kurumlarına yapmış oldukları ziyaretlerden dolayı memnuniyetlerini belirten MASKİ Genel Müdürümüz Ertan Mumcu: “ Malatya genelinde 2018 yılında yaklaşık olarak 417 kilometre içmesuyu hattı, 230 kilometre kanalizasyon hattı, 27 kilometre yağmursuyu hattı ile birlikte DAP kapsamında 117 kilometre tarımsal sulama hattı yapıldı. Söz konusu altyapı çalışmalarının toplam maliyeti 149 milyon 973 bin TL’dir. İlimiz Aralık ayında son 28 yılın rekor yağışını aldı. Bu Yağışlar bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Özellikle su kaynaklarımız anlamında 2018 yılının son 2 ayı bereketli geçti. İnşallah bundan sonra ki süreçte bahar aylarına kadar alacağımız yağışlarla içmesuyu ve tarımsal sulama da rahat bir yıl geçirmeyi umut ediyoruz. İnşallah sağlıkla huzurla 2019 yılında Şehrimize sizlerin de desteğiyle hizmet etmeye devam edeceğiz ”dedi.

 Milletvekili Hakan KAHTALI: “MASKİ 2018 yılında Yaklaşık 150 Milyon TL Maliyetinde Altyapı Yatırımı Yaptı”

 AK Parti Malatya Milletvekili Sayın Hakan KAHTALI yapmış olduğu açıklamada: “2009 Yılından itibaren belediye Başkan Yardımcılığı görevi ve 2014 yılında Genel Sekreter Yardımcılığı görevleriyle Malatya’mıza hizmet eden ve şuan da ise Şehrimizin en önemli, kurumlarından birisi olan MASKİ Genel Müdürlüğü görevini yerine getiren Sayın Ertan Mumcu’ya başarılarının devamını diliyorum. 2018 Yılı yağış anlamında bereketli bir yıl oldu. Rabbimize hamd olsun. MASKİ denilince akla ilk altyapı geliyor, su ve kanalizasyon geliyor. Altyapı yatırımları insan sağlığı açısından önemli yatırımlardır. Modern ve sağlıklı bir altyapıya kavuşmak için MASKİ’nin il genelinde çalışmaları devam ediyor. Genel müdürümüzün ifade ettiği gibi yaklaşık 150 milyon TL yerin altına yatırım gerçekleştirdik. Bu çalışmaların tamamı şehrimizde yaşayan yaklaşık 780 bin kardeşimizin sağlıklı, temiz, kaliteli ve modern bir altyapı hizmeti alması içindir. Gayretlerinden dolayı Genel Müdürümüze ve ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ