Haber 2018 YILINDA 1437 İÇMESUYU DEPOSUNUN BAKIM, ONARIM VE TEMİZLİĞİ YAPILDI

2018 YILINDA 1437 İÇMESUYU DEPOSUNUN BAKIM, ONARIM VE TEMİZLİĞİ YAPILDI

Tarih: 29.1.2019

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü olarak, su depolarının bakım, onarım ve temizliğini yapıyoruz. Bu kapsamda 2018 yılında toplam 1437 deponun bakım, onarım ve temizliği yaptık.

2018 yılında 171 deponun bakım ve onarımını, 1266 deponun ise temizliğini yaptık”

 

MASKİ, Malatya’nın büyükşehir oluş süreciyle birlikte, şehrin her noktasına altyapı hizmeti götürmek için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.       

            MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu depo bakım, onarım ve temizliğiyle ilgili yaptığı açıklamada, su depolarının bakımlarının sağlıklı su tüketimi noktasında büyük önem taşıdığını belirterek, "MASKİ olarak su depolarının temizliğine büyük önem vermekteyiz. Bu anlamda eski depolarımızın otomatik klorlama sistemiyle temizliğini yaparak, izolasyonu ve bakım onarım işlemlerini gerçekleştirdik. Manevra odasındaki vanaları değiştirip, sıva boya işlemlerini yaptık. 3 bileşenli yalıtım malzemesiyle sızdırmazlık işlemlerini tamamladık. Depolarımızın etrafını tel örgülerle çevreleyerek gerekli güvenlik önlemleri aldık. Depolarımızın bakteriyolojik arındırıcı malzemeler ile temizliğini yaptık. Bu kapsamda 2018 yılında 171 deponun bakım ve onarımını, 1266 deponun ise temizliğini yaptık. Toplam 1437 içmesuyu deposunun bakım, onarım ve temizliğini gerçekleştirmiş olduk. MASKİ olarak hedefimiz daha sağlıklı ve daha güçlü bir altyapı ağı oluşturmak” dedi.

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ