Haber YAZIHAN DOĞUŞ MAHALLESİ’NE 2 BİN 300 METRELİK ŞEBEKE HATTI

YAZIHAN DOĞUŞ MAHALLESİ’NE 2 BİN 300 METRELİK ŞEBEKE HATTI

Tarih: 5.2.2019

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü olarak Yazıhan İlçesi Doğuş Mahallesi’nde 2 bin 300 metrelik içmesuyu şebeke hattı çalışmalarımızı tamamladık.

“90 Adet Abone Bağlantısı Yapıldı”

Yazıhan İlçesi Halepçe Caddesi Doğuş Mahallesi’nde tamamlanan şebeke yenileme çalışmaları hakkında bilgi veren  Genel Müdürümüz Ertan Mumcu: “Karayolları Şube Müdürlüğü’nün Yazıhan merkez ana arterde yapacağı çalışma öncesinde MASKİ Genel Müdürlüğü olarak, Yazıhan İlçesi Halepçe Caddesi Doğuş Mahallesi’nde şebeke yenileme çalışmaları gerçekleştirdik. 2 bin 300 metrelik içmesuyu hattı ve 90 adet abone bağlantı çalışmamızı tamamladık. Yazıhan merkezin şebeke hattı daha önce PVC boru ile inşa edilmişti. Bu boruların kullanım ömrünü tamamlaması nedeniyle yenileme çalışmaları başlattık. Yaptığımız çalışmada polietilen borular kullandık. Böylece daha sağlıklı, daha uzun ömürlü altyapı inşa ettik. Suyun sağlıklı bir şekilde Doğuş Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlarımıza ulaşmasını sağladık. MASKİ olarak ilçe merkezlerinin ihtiyaçları doğrultusunda altyapısını yenilemek için çalışıyoruz. 2017 yılında Yazıhan İlçesi merkezinin kanalizasyon altyapısını yenilemiştik. Doğuş Mahallesi’nde olduğu gibi İlçemizin genelinde altyapıya dair oluşan ihtiyaçları gidermek için çalışmalar yapmaya devam ediyoruz.” dedi.

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ