Haber YEŞİLYURT SULUKÖY’E 12 BİN 300 METRELİK AÇIK SULAMA KANALI

YEŞİLYURT SULUKÖY’E 12 BİN 300 METRELİK AÇIK SULAMA KANALI

Tarih: 11.2.2019

Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü olarak Doğu Anadolu Projesi kapsamında Yeşilyurt İlçesi Suluköy Mahallesi’ne 12 bin 300 metrelik açık sistem sulama tesisi inşa ettik.

 

“7.000 Dekarlık Alan Suya Kavuştu”

Çiftçilere kolaylık sağlayabilmek için DAP ile ortak çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Genel Müdürümüz Ertan Mumcu: “Şehrimizin altyapısını güçlendirmek için çalışmalar yaparken, bir yandan da Sulama Kanalları, Hayvan İçmesuyu Göletleri inşa ederek tarımsal ve hayvansal üretime katkı sağlamaya çalışıyoruz. Çalışmalarımız kapsamında 514 bin TL maliyetinde, Yeşilyurt İlçesi Suluköy Mahallesi’nde Açık Sistem Sulama Tesisi yaptık.  Mevcut eski sulama hattını yeniledik.  Ayrıca 12 bin 300 metrelik açık sulama kanalı inşa ettik. Yeni inşa ettiğimiz sulama hattı ile birlikte toplamda 7.000 dekarlık alan suya kavuştu. Çiftçilerimize destek sağlamak için gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ