Haber 5 YILDA 11.028 VANA AKTİF HALE GETİRİLDİ

5 YILDA 11.028 VANA AKTİF HALE GETİRİLDİ

Tarih: 25.2.2019

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü olarak içmesuyu hat vanalarında bakım, onarım, yenileme, vana iptali ve yükseltme çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Çalışmalarımız kapsamında 5 yıl içinde 11.028 adet vana aktif hale getirildi.

“2018 Yılında 1.650 Adet Vana Aktif Hale Getirildi ”

Malatya’nın altyapı ağını güçlendirmek için çalışmalarımıza devam ederken  içmesuyu hat vanalarında bakım, onarım ve yükseltme çalışmaları yapıyoruz. Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Genel Müdürümüz Ertan Mumcu: “içmesuyu hat vanalarını tespit ederek kayıt altına alıyoruz. Kayıt altına aldığımız bu vanalarda, bakım, onarım, yenileme, vana iptali ve yükseltme çalışmaları yapıyoruz. Bu kapsamda 2018 yılında bin 650 adet hat vanasını aktif hale getirdik. 5 yılda toplam 11 bin 28 adet hat vanası yükseltme çalışmaları yaptık.” dedi.

 

“Arızadan Kaynaklı Su Kesintilerinin Sokak Bazlı Olmasını Hedefliyoruz”

Çalışmaların ilgili bilgi veren Genel Müdürümüz Ertan Mumcu: “Hat vanası yükseltme çalışmalarımızdan önce bir sokakta arıza olduğunda, hat vanaları asfaltın altında olduğu için su depodan kesiliyordu. Depodan suyun kesilmesiyle diğer mahallelerin de suyu kesiliyor ve vatandaşlarımız mağdur oluyordu. Vana yükseltme çalışmaları yapılan sokaklarda artık arıza olduğunda sadece o sokak da sular arıza giderilinceye kadar kesiliyor. Bir sokakta oluşan arızadan diğer mahalleler etkilenmiyor. Şehir genelinde hat vanalarının yükseltilmesi ve aktif hale getirilmesi için çalışmalarımız aralıksız devam ediyor.” dedi.

 

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ