Haber MAZGAL VE RÖGARLAR TEMİZLENİYOR

MAZGAL VE RÖGARLAR TEMİZLENİYOR

Tarih: 11.3.2019

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü olarak şehir merkezinde bulunan yağmursuyu mazgal ve kanalizasyon rögarlarında biriken hafriyat, çöp atığı pis su ve diğer atıkları temizliyoruz.

 “Tıkanarak Su Taşkınlarına, Kötü Kokulara Sebep Olan Mazgal ve Rögarları Temizliyoruz”                                                Kanalizasyon ve yağmursuyu hatlarında temizlik çalışmaları yaparak  yağmursuyu mazgal ve rögar temizliği çalışmalarına devam ediyoruz. Kent merkezindeki çalışmalarla ilgili bilgi veren  Genel Müdürümüz Ertan Mumcu: “Yağmursuyu kanallarındaki mazgallar kaldırılıp, içlerinde biriken kum, kâğıt, yaprak, izmarit gibi yabancı maddeler ekiplerimizin özverili çalışmalarıyla temizleniyor. Kanalizasyon şebekeleri için gerçekleştirdiğimiz rögar temizleme çalışmaları esnasında kanalizasyonlardan pet şişeler, çöp poşetleri gibi birçok yabancı madde çıkardık. Kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarında yaşanan bu durum, şehir hayatını olumsuz etkilemekle birlikte şebekelere de zarar vermektedir. Vatandaşlarımız mazgal ve rögar temizliği için Alo 185 Çağrı Merkezimizi arayarak bilgi verebilirler.” dedi.

 

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ