Haber LABORATUVARIMIZA AKREDİTASYON DENETİMİ

LABORATUVARIMIZA AKREDİTASYON DENETİMİ

Tarih: 21.3.2019

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü olarak Çevre Laboratuvarı’nın akreditasyonu için son adım olan 2 günlük denetim süreci başladı. Genel Müdürümüz Ertan Mumcu, TÜRKAK Denetçileri Dr. Vehbi Özaydın, Satılmış Doğan ve personellerin katılımıyla toplantı yapıldı. Toplantı sonrası, incelemelerde bulunarak denetimi gerçekleştirmek için Çevre Laboratuvarına geçildi.

“Türkiye ve Dünya’da Geçerlilik Sağlayacak”

 Çevre Laboratuvarımızda, Doğu ve Güneydoğu’nun en büyüğü olma özelliği ile bölgeye hizmet vermek için çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Konu ile ilgili bilgi veren Genel Müdürümüz Ertan Mumcu: “Türk Akreditasyon Kurumu TÜRKAK’a akredite olmak ve bölgeye uluslararası düzeyde hizmet vermek için başvuru yapmıştık. Sürecin tamamlanması sonucunda TÜRKAK Denetçilerinin kurumumuza gelmesiyle denetim süreci başlatıldı. Akreditasyon sürecinin son adımı olan denetimlerimizin tamamlanması sonucunda, Çevre Laboratuvarımızda yapılan analizler ulusal ve uluslararası platformlarda geçerli olacak. Başta Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu olmak üzere tüm Türkiye'de bulunan, içmesuyu, sulama suyu, atıksu, toprak ve yaprak deneylerini yaparak, dünya standartlarına uygunluğunu belgeleyeceğiz. Artık su, toprak ve yaprak kalite kontrolü bağımsız akredite laboratuvarımız tarafından yapılmış olacak.” dedi.  

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ