Haber DÜNYA SU GÜNÜ SERGİSİ

DÜNYA SU GÜNÜ SERGİSİ

Tarih: 25.3.2019

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü olarak Dünya Su Günü nedeniyle suyun önemine dikkat çekmek ve su bilinci kazandırmak için Malatya Park AVM’de fotoğraf sergisi açtık.

     Sergide; suyun önemine dikkat çekmek, suyun insan hayatının devamı için elzem ihtiyaçlardan olduğunu benimsetmek amacıyla su fotoğrafları sergileniyor. Her geçen gün artan nüfus ile ülkemizde kişi başına düşen yıllık su miktarı 1.500 metreküptür. Kişi başına düşen su miktarının 1.000 metreküpün altında olduğu ülkeler su krizi yaşayan ülkelerdir.  Türkiye Dünya ülkeleri arasında su stresi yaşayan ülke kategorisindedir.  Ancak, 2050 yılında dünyada suya olan talebin yüzde 50 artması bekleniyor. Gelecek nesillere sağlıklı içmesuyu bırakmak için suyun öneminin farkında olarak suyu tasarruflu kullanmalıyız. 

     Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterimiz Cemal Nogay, Genel Müdürümüz Ertan Mumcu, daire başkanlarımız ve şube müdürlerimizin katılımıyla fotoğraf sergimizin açılışını gerçekleştirdik.

Genel Sekreter Cemal Nogay: “Tasarruf Çok Önemli”

     Dünya Su Günü nedeniyle hazırladığı çalışmalardan dolayı MASKİ ekibini tebrik ederek konuşmalarına başlayan Genel Sekreter Cemal Nogay: “Su bizim için hayati kaynaktır. Her geçen gün artan nüfusa rağmen su kendini yenileyemeyen bir kaynaktır. Bu nedenle tasarruf unsuru büyük önem arz ediyor. Suyun hayatımız için önemini bilerek idareli kullanmalıyız. Bu noktada MASKİ Genel Müdürlüğümüzün yaptığı bu etkinlik gençlerimizde tasarruf bilincini pekiştirecektir.  Bu güzel çalışmada emeği geçen MASKİ Genel Müdürümüz Ertan Mumcu’yu ve ekibini tebrik ediyorum.” dedi.

     Fotoğraf sergisi 27 Mart 2019 Çarşamba gününe kadar hemşehrilerin ziyaretine açık olacaktır.

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ