Haber  HER İLÇEYE ATIKSU ARITMA TESİSLERİ KURACAĞIZ

HER İLÇEYE ATIKSU ARITMA TESİSLERİ KURACAĞIZ

Tarih: 26.3.2019

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü olarak Battalgazi İlçesi’nden bulunan İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisinde aktif olarak çalışmalar yaparak her yıl büyük oranda atıksuları arıtıyoruz. Şehrin nüfusunun artması ve her geçen gün artan su tüketimi ile oluşan atıksuların daha fazla arıtılması için toplam 11 ilçede atıksu arıtma tesisi kuracağız.

“Atıksuların Arıtılması Önemli Bir Husus”

          Malatya’nın en önemli, kurumlarından biri olarak şehrin suyuna ve altyapısına hizmet ederken atıksuların arıtılması noktasında önemli çalışmalar yapıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla ilgili bilgi veren Genel Müdürümüz Ertan Mumcu: “Kaptajdan gelen kaynak suyumuzu vatandaşlarımızın musluklarına ulaştırmak için özverili çalışmalar sergiliyoruz. Fakat bilinmesi gereken önemli bir husus var. İçmesuyunun doğru değerlendirilmesi kadar atıksularında değerlendirilmesi çok önemli. MASKİ Genel Müdürlüğü olarak kullanım sonucu oluşan atıksuların doğaya zarar vermesini önlemek için Battalgazi ve Darende ilçemizdeki arıtma tesislerimizde atıksu arıtımı gerçekleştiriyoruz. Hedefimiz; diğer ilçelerimize de tesisler kurarak Malatya genelinde atıksulardan kaynaklı çevre kirliliğini önlemek ve insan sağlığını koruma altına almak.  Bu kapsamda Kale ve Kuluncak için Paket Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisimizin projesi yapılacak. Yazıhan’ yapılacak olan Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisimizin projesi hazırlandı. Doğanyol, Arguvan, Arapgir, Akçadağ, Doğanşehir Pütürge ve Hekimhan ilçelerimize yapılacak olan tesislerimiz projesi ise tamamlanma aşamasındadır. Malatyamıza ve vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet sunmak için çalışmalarımız devam ediyor.” dedi. 

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ