Haber DOĞU KOLLEKTÖRÜ HATTI’NDA SON 11 KİLOMETRE

DOĞU KOLLEKTÖRÜ HATTI’NDA SON 11 KİLOMETRE

Tarih: 4.4.2019

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü olarak maliyeti 17.4 milyon TL olan 33 kilometre uzunluğundaki altyapı çalışmalarının 22 kilometrelik kısmını tamamladık.

“Bölgenin Kanalizasyon Hattı Yenileniyor”

Battalgazi Bölgesinde bulunan; Üniversite, Çamurlu, Fırıncılar, Bulgurlu, Hacı Yusuflar, Villakent, Dağtepe Mahallesi, Yeni stadyum ve Orduzu’nun bir kısmını kapsayan proje  Genel Müdürlüğü tarafından hayaa geçiriliyor. İlerleyen çalışmalar hakkında bilgi veren Genel Müdürümüz Ertan Mumcu: “Battalgazi bölgemiz için önemli olan ve yılladır hayata geçirilmesi beklenen Doğu Kollektörü Hattı projesini uyguluyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Çalışmalarımız kapsamında 33 kilometrelik hat çalışmasının 22 kilometrelik kısmını tamamladık. Çalışmamızın maliyeti 17.4 milyon TL’dir. Çalışmalarımızın tamamlanmasıyla bölgenin kanalizasyon hattı yenilenmiş olacak ve atıksular atıksu arıtma tesisinde arıtılacak. Atıksu Arıtma tesisimizde günlük ortalama 120 bin metreküplük atıksu arıtılıyor. Doğu Kollektörü Hattı çalışması tamamlandığında bu rakam 30 bin metreküp kadar artacak. Böylece tesisimizde toplam 150 bin metreküplük atıksu arıtacağız.” dedi.

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ