Haber BÜYÜKŞEHİR MASKİ EKİPLERİ 6 BİN 247 ADET MAZGAL TEMİZLİĞİ YAPTI

BÜYÜKŞEHİR MASKİ EKİPLERİ 6 BİN 247 ADET MAZGAL TEMİZLİĞİ YAPTI

Tarih: 7.4.2020

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü düzenli olarak gerçekleştirdiği yağmursuyu mazgalı temizliği çalışmalarına şehir genelinde devam ediyor. Yağışların ardından meydana gelebilecek su baskını ve taşkınlara önceden tedbir almak için gerçekleştirilen bu çalışmalarla taşkınlar önleniyor.

Şehrin içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapısını yenileyen ve kontrolünü sağlayan MASKİ Genel Müdürlüğü, çalışmalar kapsamında yağmursuyu mazgalı temizliğini de gerçekleştiriyor.

 

Mazgal temizleme çalışmalarında, cadde ve sokaklar üzerindeki yağmur suyu kanallarındaki mazgallar kaldırılıp, içlerinde biriken kum, kâğıt, yaprak, izmarit gibi yabancı maddeler temizleniyor.

 

MASKİ tarafından yapılan açıklamada; “Yüzeysel yağmur sularının toplayıcısı olan yağmursuyu mazgalları suların getirdiği, kum, çakıl ve mil ile dolarak işlev göremez duruma gelmektedir. Bu doluluk nedeniyle yağmur ve kar yağışı olması durumunda sular yollarda birikiyor ve trafiğin durmasına, bodrum katlarda da taşkınlara sebep oluyor. MASKİ Genel Müdürlüğü olarak, 1 Nisan 2019 – 1 Nisan 2020 tarihleri arasında sorumluluk alanımızda bulunan ana caddeler ile Battalgazi ve Yeşilyurt ilçelerinde bulunan 6 bin 247 adet mazgal temizliği yaptık.

Olumsuz durumların yaşanmaması için, vatandaşlarımızın daha dikkatli olmaları gerektiğini ifade eden MASKİ Genel Müdürlüğü, vatandaşların mazgal temizliği konusunda Alo 185 Çağrı Merkezini arayarak bilgi vermelerini istedi. 

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ