Haber MASKİ VE İLBANK MALATYA İÇİN TOPLANDI

MASKİ VE İLBANK MALATYA İÇİN TOPLANDI

Tarih: 29.7.2020

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü ile İLBANK Elazığ Bölge Müdürlüğü 2020 yılında Malatya’ya yapılacak olan alt yapı yatırımları için istişare toplantısı gerçekleştirdi

Yeşilyurt İlçesi Gündüzbey Kaptaj’da yapılan toplantıya MASKİ Genel Müdürü Yaşar Karataş, İLBANK Elazığ Bölge Müdürü Celal Kaştı, MASKİ Genel Müdür Yardımcıları, MASKİ Yatırım İnşaat Dairesi teknik personelleri, Plan Proje birimi personelleri ve İLBANK Elazığ Bölge Müdürlüğü kontrol teşkilatı personelleri katıldı.

KARATAŞ: MALATYA İÇİN BİRÇOK PROJEMİZ VAR

Karşılıklı görüş alış-verişi ve soru-cevap şeklinde ilerleyen toplantıda konuşan Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü Yaşar Karataş, “Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’ın projeleri arasında yer alan “Daha yaşanabilir bir Malatya” için mesai mefhumu gözetmeden çalışıyoruz. Malatya’mız için özellikle 2019 – 2020 yılları için hızlı bir şekilde projeler planladık. Özellikle JICA’dan dolayı 2020 – 2021 yılları için de ciddi bir şekilde yatırımlar planlıyoruz. Kısmen ihale ettiğimiz ve özellikle yerinde ihale edeceğimiz çok projelerimiz var. Bu projeler hakikaten bizlere umut oldu” dedi.

BAŞKAN GÜRKAN’A TEŞEKKÜR

Hatasız ve sorunsuz bir alt yapı için devamlı iş ortakları ve personel ile istişare halinde olduklarını kaydeden Karataş, “Finansal boyutta sıkıştığımız da ilk çaldığımız kapı İller Bankası’dır. Gerek araç-gereç gerekse de altyapıyla ilgili olarak gelen her türlü talebi karşılayabilecek duruma geldik. Bundan dolayı sizlere tekrar teşekkür ediyorum. Başta, siyaseten ve bürokraten bizlerden desteğini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a teşekkür ediyorum” diye konuştu. Hizmet etmekteki asıl gayenin gelecek kuşaklara kalıcı yatırımlar yapmak olduğunu aktaran MASKİ Genel Müdürü Yaşar Karataş, “Birbirimizin deneyim ve tecrübelerinden faydalanarak kalıcı işler yapacağız” dedi.

KAŞTI: GÜZEL İŞLERE İMZA ATACAĞIZ

İLBANK Elazığ Bölge Müdürü Celal Kaştı ise Malatya ve bölge illeri için her zaman destek olduklarını ve olmaya devam edeceklerini aktararak, “Bizler, Büyükşehir Belediyesi için, MASKİ için üstümüze düşeni yapıyoruz. MASKİ ve İLBANK olarak istişare ile çok güzel işlere imza atacağımıza inancım tamdır” diye konuştu.

 

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ