Haber MASKİ, ARAPGİR’E YATIRIM YAPMAYA DEVAM EDİYOR

MASKİ, ARAPGİR’E YATIRIM YAPMAYA DEVAM EDİYOR

Tarih: 6.8.2020

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Arapgir ilçesinde yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Arapgir İlçesi’ne, İçmesuyu ve Kanalizasyon yapım işi kapsamında yer alan 1 adet 1500 tonluk, 2 adet 200 tonluk, 1 adet 50 tonluk içmesuyu deposunun yanı sıra, Konducak Mahallesi’ne 250 kişilik fosseptik yapılıyor.

MERKEZDEN KIRSALA ESKİ VE SAĞLIKSIZ SU DEPOSU KALMAYACAK

MASKİ Genel Müdürü M.Yaşar Karataş, Arapgir İlçesi’nde hızla sürdürülen yeni depo yapımı ve depo yenileme çalışmalarıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Kurumumuzun birinci hedefi, Malatyalılara sağlıklı, kaliteli ve yeterli içmesuyu teminidir. İkincisi ise yağmursuyu drenaj hattı ve kanalizasyon hatlarının yapımı ve işletilmesidir. Çalışmalarımız kapsamında Arapgir ilçemize yatırımlarımız devam ediyor. Şuan 1 adet 1500 tonluk, 2 adet 200 tonluk ve 1 adet 50 tonluk içmesuyu deposunun yapımı devam ediyor. 2 adet depomuzun ise tadilat ve tamirat çalışmaları yapılıyor. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan, merkezden kırsala kadar tek bir eski ve sağlıksız su deposu kalmayacak şeklindeki talimatları doğrultusunda çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. imkanlarımız doğrultusunda mahallelerin depolarını çalışmalarımıza dahil ederek vatandaşlarımızın daha kaliteli su tüketmelerini sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

Su depolarında faydalanacak mahalleler:

Köseoğlu, Berenge, Yukarı Çörenge, Aşağı Çörenge, Aşağı Ulupınar, Yukarı Ulupınar, Hezenek, Çarşı, Cömertli, Mehmet Akif, Hocaali, Yeni, Çobanlı, Şıhlar, Yukarı Yenice, Aşağı Yenice mahalleleri. Eski Arapgir’de ise Göz, Sekisu, Osmanpaşa mahalleleri.  

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ