Haber MASKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ GÜZELYURT VE BUDAKLI MAHALLELERİNİN SORUNUNU ÇÖZÜYOR

MASKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ GÜZELYURT VE BUDAKLI MAHALLELERİNİN SORUNUNU ÇÖZÜYOR

Tarih: 5.11.2020

Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Hekimhan İlçesi Güzelyurt ve Budaklı mahallerini yakından ilgilendiren kanalizasyon sorununun çözümü için sahada inceleme çalışmaları gerçekleştirildi.

   Hekimhan İlçesi Güzelyurt ve Budaklı mahallelerindeki yapımı planlanan kanalizasyon çalışmaları ile alakalı incelemeye MASKİ Genel Müdürü M. Yaşar Karataş, Hekimhan İlçe Belediye Başkanı Turan Karadağ, AK Parti Hekimhan İlçe Başkanı Hacı Özhan ve Güzelyurt Mahalle Muhtarı Mustafa Tunç ile ilgili şube müdürleri katıldı.
İnceleme gezisi sırasında bir teşekkür konuşması yapan Güzelyurt Mahalle Muhtarı Mustafa Tunç, “MASKİ Genel Müdürümüz ve beraberindeki heyet kanalizasyon çalışması yapılacak olan alanda incelemelerde bulunmak amacıyla buradalar. Mahallemizde yapılmış olan bir Gölet’imiz bulunmakta. Gölet’imizin yakınında yer alan foseptik çukurunun kaldırılması gerekmekte. Sayın Genel Müdürümüz ekibiyle birlikte gelerek gerekli çalışmaları yapacaklar. Genel Müdürümüze ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.
Güzelyurt Mahallesinin kanalizasyon sorunu olduğunu belirten AK Parti Hekimhan İlçe Başkanı Hacı Özhan ise, “Yapılan yeni gölet mahallemize hayırlı olsun. Kanalizasyon sularının Gölet’e akması cinayet olur. Sayın Genel Müdürümüz mahallemize gelerek sorunu yerinde gördü. Foseptik çukurunun bu noktadan kaldırılarak bu sorun ortadan kaldırılacaktır. Genel Müdürümüze ve ekibine çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ ise Büyükşehir Belediyesinin her çalışmasında ellerinden gelen desteği vermeye çalıştıklarını belirterek, “Hekimhan Belediyesi olarak her zaman Büyükşehir Belediyemizin hem yol hem de MASKİ Genel Müdürlüğümüzün çalışmalarında hep yanında olmuştur. Bize bu anlamda ne görev düşüyorsa biz onların emrindeyiz. Güzelyurt mahallemizin emrindeyiz. En güzel hizmetin yapılacağına inanıyorum. Çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Hekimhan İlçesi Güzelyurt Mahallesinin sorunlarının çözümü için ziyaretlerini gerçekleştirdiklerini belirten MASKİ Genel Müdürü M. Yaşar Karataş ise yaptığı konuşmada, “MASKİ Genel Müdürlüğü olarak Sayın Başkanımızın talimatları doğrultunda hiçbir şekilde akarsularımıza ve göletlerimize kanalizasyon sularının bulaşmaması noktasında çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu doğrultuda çalışmalarımızı tamamladık. Güzergâhı belirledik, inşallah kısa bir süre içerisinde imkanlarımız ölçüsünde çalışmalarımızı yaparak mahallemizin bu mağduriyetini gidereceğiz” şeklinde konuştu.

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ