Haber BORAN VE HASIRCILAR MAHALLELERİNDE SULAMA KANALIYLA 2 BİN DÖNÜM ARAZİ SULANACAK

BORAN VE HASIRCILAR MAHALLELERİNDE SULAMA KANALIYLA 2 BİN DÖNÜM ARAZİ SULANACAK

Tarih: 10.11.2020

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Doğu Anadolu Projesi (DAP) ile ortak yürütülen projeler kapsamında su kayıplarının önüne geçmek için Battalgazi ilçesi Hasırcılar ve Boran mahallelerine açık sistem sulama kanalı inşa ediyor. Proje kapsamında yaklaşık 8 km’ye yakın sulama kanalı inşası ile 2 bin dönüme yakın bir arazi sulanacak.

MASKİ Genel Müdürlüğü yapmış olduğu içme suyu ve kanalizasyon çalışmalarının yanı sıra DAP ile birlikte gerçekleştirdiği ortak projelerle Malatya’nın tarım arazilerinin sulanması, su kayıp ve kaçaklarının önüne geçmek için çalışmalar yürütüyor.

Sulama suyu konusunda büyük sıkıntılar yaşadıklarını belirten Boran ve Hasırcılar Mahalle Muhtarları İbrahim Mazıoğulu ve Mustafa  Gül yapılan çalışmalardan dolayı MASKİ Genel Müdürlüğüne ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Boran Mahalle Muhtarı İbrahim Mazıoğlu yaptığı konuşmada, “Boran mahallemizdeki tarım arazilerinin sulanması içen gerçekleştirilen projeden dolayı, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, MASKİ Genel Müdürümüze ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Hasırcılar Mahalle muhtarı Mustafa Gül ise , “Öncelikle bu hizmeti bize sundukları için emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Hasırcılarda böyle bir hizmet ilk kez gerçekleştiriliyor. Yaklaşık 800 dönüm bir araziyi sulayacak proje kapsamında 2700 metre civarındaki sulama kanalının yapımında emeği geçen tüm ekibe teşekkür ederim. Güzel bir hizmet oldu Büyükşehir Belediye Başkanımıza mahallem adına teşekkür ediyorum” dedi.

Sulama kanallarının Boran ve Hasırcılar Mahallelerine hayırlı olması temennisinde bulunan MASKİ Genel Müdürü M. Yaşar Karataş ise yaptığı konuşmada, “Battalgazi ilçemizde yapılan çalışmalarımızdan Hasırcılar ve Boran mahallelerinde yapmış olduğumuz tarımsal sulama kanallarıyla alakalı çalışmaları yerinde inceliyoruz. Bu çalışmaların sonuna yaklaştık. Yaklaşık 2 bin dönüme yakın bir araziyi sulayacak yaklaşık 8 km’ye yakın sulama kanalı şu anda hizmete alındı ve çalışır hale geldi. Burada başkanımızın emri ve talimatları doğrultusunda sezonunda başlayıp sezonunda bitirecek şekilde çalışmalar yapıyoruz. Bu sene ihalesini yaptık ve bu kadar mesafedeki kanalımız hizmete alınmış oldu. Bu yapılan çalışmaların Hasırcılar ve Boran mahallelerine hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ