Bizden Haberler

   Haberler
   Duyurular
 
 
 
 


  Haberler

 

DOĞANŞEHİR KÜÇÜKLܒNÜN SU SORUNU ÇÖZÜLÜYOR
 
Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Malatya genelinde içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu alt yapı çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Doğanşehir İlçesi’ne bağlı Küçüklü Mahallesi’nde içmesuyu alt yapı çalışmaları devam ediyor.

AYDINLARIN İÇMESUYU VE KANALİZASYON ALTYAPISI YENİLENİYOR
 
Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Akçadağ ilçesi Aydınlar Mahallesini içmesuyu ve kanalizasyon altyapı sorununu çözüyor. Çalışmalar kapsamında Aydınlar mahallesine 7 km’lik içmesuyu hattı ve 4.5 km kanalizasyon hattı çalışması yapılacak.

MASKİ DARENDE’NİN GELECEĞİNİ PLANLIYOR
 
Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Malatya genelinde içmesuyu ve kanalizasyon alt yapı çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalar kapsamında 16,7 milyonluk dev yatırımla Darende İlçemiz sağlam bir alt yapıya kavuşuyor.

ATIKSULAR DOĞAYA KAZANDIRILACAK
 
Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, atıksuları yeniden doğaya kazandırıyor. Çevre kirliliğinin önüne geçmek için yoğun bir şekilde çalışmalarına devam eden MASKİ Genel Müdürlüğü, Malatya genelinde 6 adet biyolojik arıtma tesisi ve 15 adet doğal arıtma tesisi ile yıllık 47 milyon metreküp atıksuyun arıtıldığını açıkladı.Malatya merkezde 2016 yılında 45 milyon 143 bin metreküp atıksu arıtıldı. Darende merkez biyolojik atıksu arıtma tesisinde 2016 yılında 500 bin metreküp atıksu arıtıldı. Paket arıtma tesisi Yazıhan ve Yeşilyurt ilçelerinde ise toplam 817.600 metreküp atıksu arıtıldı.

KÖMÜR TEVZİYE MODERN YAĞMURSUYU ALTYAPISI
 
Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu alt yapı çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Kömür Tevzi Yağmusuyu hattı çalışmalarını tamamladık.

KAYIP SULAR SİSTEME KAZANDIRILIYOR
 
Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, fiziki kayıp kaçak suları önlemek için çalışmalarını yoğunlaştırdı. Çalışmalar kapsamında Çöşnük Mahallesi’nde ekonomik ömrünü tamamlamış borulardan kaynaklı saniyede 70 litre kayıp su sisteme kazandırıldı.

GÜLÜMUŞAĞI’NA 4.400 Metre İçmesuyu Hattı
 
Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Malatya genelinde içmesuyu alt yapı çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Battalgazi İlçesi Gülümuşağı Mahallesi’nin içmesuyu sorunu çözüldü.


DİĞER HABERLER :  1   2      3      4      5      6      7      8      9      10      11      12      13      14      15      16      17      18      19      20      21      22      23      24      25      26      27      28      29      30      31      32      33      34      35      36   

Tasarım ve Kodlama:
Maski Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı - 2014 ©