Başkan Hacı Uğur POLAT

Baskan_ozgecmis_2013Hacı Uğur POLAT
Büyükşehir Belediye Başkanı
1970 yılında Besni’de doğdu. İlkokulu Malatya Şeker İlkokulu'nda, orta öğrenimini Malatya İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı. Suriye'de Arapça eğitimi aldıktan sonra Mısır El-Ezher Üniversitesi Arap Dili ve İslâmî İlimler Fakültesi'nde ön lisans yaptı. Daha sonra İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nü bitirdi. 2012'de Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Ana Bilim Dalı'nda Yönetim ve Organizasyon üzerine yüksek lisans yaptı. Hâlen Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Siyâset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında doktora yapmaktadır.
İş hayatına 1994 yılında ticaretle başlayan Hacı Uğur POLAT, kuyumculuk, gıda, inşaat ve eğitim sektörlerinde faaliyette bulundu.
2009-2011 yılları arasında Büyükşehir Belediyemiz İştiraklerinden Esenlik İmar İnşaat Ltd Şti’de Genel Müdürlük görevinde bulundu.Hacı Uğur POLAT, AK Parti Malatya İl Teşkilâtı kurucularından olup, iki yıl Başkan Yardımcılığı yaptı. Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında da aktif görevlerde bulundu.
30 Mart 2014 seçimlerinde Malatya’nın merkez ilçelerinden Yeşilyurt’ta AK Parti’den Belediye Başkanı seçilen Hacı Uğur Polat, genç ve dinamik bir ekiple Yeşilyurt’a hızlı bir değişim yaşattı. “Büyüyen Sevdamız Yeşilyurt” sloganıyla Yeşilyurt’u daha da büyüten Başkan Polat, bölgesinde örnek bir Yeşilyurt için 7/24 hizmet anlayışıyla çalıştı.
Başkan Polat, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın milletvekili seçimleri nedeniyle istifa etmesinin ardından Büyükşehir Belediye Meclisinin 4 Mayıs 2018 Cuma günü yaptığı olağanüstü toplantı neticesinde Büyükşehir Belediye Başkanı oldu.
İleri seviyede Arapça ve İngilizce bilen Polat, evli ve beş çocuk babasıdır.


 

Copyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ