Başkan Ahmet ÇAKIR

Baskan_ozgecmis_2013Ahmet ÇAKIR
Büyükşehir Belediye Başkanı
Değerli Hemşehrilerim; 
Küresel ısınmanın olumsuz etkileri neticesinde dünya ölçeğinde su kaynakları azalmakta ve su sıkıntıları yaşanmaktadır. Bu durum MASKİ Genel Müdürlüğümüzün önemini bir kat daha artırmaktadır. 
Malatyamız dünyanın kayısı başkenti olmakla birlikte ülkemizin de su potansiyeli açısında önde gelen şehirlerindendir. Musluklarından gönül rahatlığı ile su içebildiğimiz bir şehirdir. Bunun bilinci ile Allah’ın bize bahşettiği bu nimeti daha iyi korumalı, tüketirken daha dikkatli olmalıyız.
Türkiye, içilebilir su kaynakları açısından değerlendirildiği zaman, maalesef, su zengini ülkeler arasında sayılmamaktadır. İçilebilir su kaynaklarımız kısıtlı olduğu için var olan kaynaklarımızın kalite ve miktar açısından varlıklarını sürdürebilmeleri için bütün çalışmalarımızı koruyucu plan ve programlar çerçevesinde yapmamız gerekmektedir. MASKİ Genel Müdürlüğümüz hazırladığı proje ve eğitimlerle su bilincini oluşturma çabası içerisindedir.
Bizim esas vazifemiz halkımız hizmet sunmaktır. Bu hizmetlerin en büyüğü su ve kanalizasyon altyapı çalışmalarıdır. Malatya genelinde içme suyu hatları, kanalizasyon ve yağmursuyu hatları için önemli yatırımlar gerçekleştireceğiz. Şehrimizi dünya şehirleri standartlarına kavuşturabilmek için sosyal, kültürel ve fiziki yatırımları hayata geçirmeye devam edeceğiz.
Şehrimizin su ve alt yapı ihtiyacına en üst düzeyde cevap verebilmek için yaptıkları başarılı ve özverili çalışmalardan dolayı emeği geçen tüm MASKİ personeline teşekkürlerimi sunarım. 

 

Copyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ