Giriş Yazıları  


  Başkan Ahmet ÇAKIR

  Genel Müdürümüz

 
 
 

  Genel Müdürümüz

    

Baskan_ozgecmis_2013

  Dr. Özgür ÖZDEMİR
  Maski Genel Müdürü.

 

 

 

 

 Saygıdeğer Malatyalılar;
 

 Evliya Çelebi, “Malatya’nın suyu ve havası gayet latiftir. Denizde ve karada dolaşan seyyahların beyanına göre, havası Tebriz'in iç çekici havasına benzemektedir. Belki daha da üstündür.

 Havasının güzelliğinden halkı dinç, güçlü, kuvvetli ve rahatına düşkün ve güzel tenlidirler” diyerek Seyehatnamesi’nde Malatya için övgü dolu sözlerlerle bahsetmiştir. Evliya Çelebi’nin övgüsüne mashar olan bir şehirde hizmet etmek benim için gurur verici bir durumdur.
 

 Malatya’nın suyu Allah’ın bir lütfudur. Dünyanın kayısı başkenti Malatya, suyunun özelliği ile de Türkiye’nin en önde gelen şehirlerinden birisidir.  Deneyimli, çalışkan, mesai meftumu gözetmeden çalışan bir ekip oluşturduk. Planlı ve programlı bir şekilde teknolojiyi kullanarak Malatya’nın gelecek 40-50 yılını hazırlıyoruz. Su ve kanalizasyon alt yapı çalışmaları ile ilgili projelerimizi hazırladık.
 
 Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’ın talimatları ile çalışmalarımıza başladık. İlk etapta su yönetimini iyi oluşturmamız gerekiyordu. 2014 yılı içinde bütün ilçelerimizde MASKİ Şube Şeflikleri’ni oluşturarak çalışmalarımıza başladık. Halkımızın bizlere rahat bir şekilde ulaşabilmeleri için ‘ALO 185 ÇAĞRI MERKEZİ’ni hayata geçirdik. Alt yapı çalışmalarının daha hızlı ilerlemesi için araç filomuzu güçlendirdik. Su sıkıntısı yaşayan mahallelerimizde sondaj ve drenaj çalışmaları yaparak içmesuyu  bulduk ve şebeke hattı ile evlere servis ettik. Abone bilgilendirmesi ve abone güncelleme çalışması yaptık. Hizmet içi eğitim seminerleri ile personellerimizi bilgilendirdik. Kısacası MASKİ Genel Müdürlüğü hız kesmeden çalışmaya devam ediyor. 
 

 MASKİ, su kaynaklarını en iyi şekilde koruma, kaliteli ve temiz içme suyu sunma, atık suların doğaya faydalı dönüşümünü sağlama, kanalizasyon altyapısı ve kurumsal olma anlamında modern yönetim anlayışını benimseyen bir misyonla hizmet etmeye devam edecektir. Bizlere imkan veren Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’a başta olmak üzere çalışmalarımızda emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunarım. Su gibi Aziz olun… 

 

 

Tasarım ve Kodlama:
Maski Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı - 2014 ©