Genel Müdürümüz

Baskan_ozgecmis_2013Doç.Dr. Özgür ÖZDEMİR
Maski Genel Müdürü
Saygıdeğer Malatyalılar,

Dünyanın kayısı başkenti Malatyamızın siz değerli halkına ve bereketli su varlığına MASKİ Genel Müdürlüğü olarak 3 yıldır hizmet vermekteyiz. Daha güzel bir Malatya için, servet sayılan suyumuzun değerini bilerek 2071 hedefiyle suyun temizliği ve berraklığı gibi şeffaflığı ilke edinerek çıktığımız yolda emin adımlarla ilerliyoruz. Başladığımız günden beri kalıcı, sağlam, ölçülebilen, hesap verilebilen projeleri hayata geçirdik.

“Ölçemezsen Yönetemezsin” anlayışıyla hareket ederek mevcut su varlığımızın bir damlasını bile ziyan etmemek için çalışıyoruz. “2071 Su Master Planı” ile nüfus artışına göre su ihtiyacının belirlenerek, su dağıtım sisteminde sayısal model oluşturup, suyu kontrol ederek önümüzdeki 54 yılın altyapısını inşa ediyor, gelecek nesillerimize yaşanabilir bir Malatya bırakmayı hedefliyoruz.

Doğunun incisi Malatyamızın zengin su varlığını korumak, uzun yıllar kullanmak için gerekli önlemleri alarak sağlam projeler geliştiriyoruz. Büyükşehir yasası kapsamında hızla artan nüfus ve kentsel gelişime bağlı olarak artan su ihtiyacını mevcut su varlığımızı iyi yöneterek karşılamayı hedefliyoruz.

MASKİ Genel Müdürlüğü olarak kesintisiz çalışan ekip arkadaşlarımızla su kaynaklarını en iyi şekilde koruma, kaliteli ve temiz içme suyu sunma, atıksuların doğaya faydalı dönüşümünü sağlama, içmesuyu altyapısı, kanalizasyon altyapısı ve kurumsallaşma için modern yönetim anlayışını benimseyen misyonla hizmet vermeye devam edeceğiz.

Altyapı çalışmalarımızın Malatyalı hemşehrilerimizi toz, toprak ve çamur anlamında yorduğunu, sınırlı da olsa su kesintilerine neden olduğunu biliyoruz. Fakat Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’ın ortaya koyduğu vizyon doğrultusunda 325 milyonluk yatırım yapan kurumumuz sadece sizin için değil çocuklarınız ve torunlarınız için de çalışıyor. Çocuklarımız ve torunlarımız için daha çok yorulmaya değer. Verdiğimiz geçici rahatsızlıktan dolayı sabır ve anlayış gösteren saygıdeğer Malatyalı hemşehrilerimize teşekkür ediyorum.

 

Copyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ